Get Adobe Flash player

اخبار

 

کارگاه اصول GMP در صنایع دارویی برگزارشد:

کارگاه اصول GMP در صنایع دارویی به مدت  پنج روز  در روزهای  28 - 24 تیرماه سالجاری در اتاق شورای دانشکده داروسازی توسط معاونت تحقیقات و فناوری(دفتر توسعه فناوری سلامت) و با همکاری مرکز رشد فناوری های دارویی دانشگاه برای اعضای هیئت علمی دانشکده داروسازی و اعضای شرکت های دانش بنیان مرکز رشد فناوری های دارویی با تدریس استاد گرانقدر جناب آقای دکتر پدرام ابراهیم نژاد برگزارگردید.

 

 

کارگاه آشنایی با مطالعات امکان سنجی پروژه های فناوری

کارگاه " آشنایی با مطالعات و امکان سنجی پروژه های فناوری" روز پنجشنبه مورخ 95/11/14 به همت معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه(مرکز توسعه  فناوری سلامت،مرکز رشد فناوریهای دارویی) علوم پزشکی زنجان با حضور دکتر شغلی معاون تحقیقات و فناوری ، دکتر کبری رستمی زاده مدیر توسعه فناوری سلامت،اعضای هیئت علمی،دانشجویانPh.D و اعضای مرکز رشد دانشگاه تشکیل شد.

 

دکتر شغلی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه ضمن قدردانی از مدرس مربوطه مهندس جعفرسواری و زحمات مدیر مرکز توسعه فناوری سلامت به ارائه آمار و حمایت از طرحها توسط این مرکز اشاره نمودند.

 

دکتر کبری رستمی زاده مدیر توسعه فناوری سلامت دانشگاه درادامه توضیحات مختصری از عملکرد مرکز ارائه نمودند.

 

در این کارگاه یک روزه مباحثی در خصوص آشنایی با امکان سنجی و فناوری پرداخته شد و در پایان از مدرس دوره تقدیر و گواهی این دوره به حضار تحویل داده شد.

 

 

کارگاه ثبت اختراع خارجی و آموزش جستجوی پتنت:

نظر به اهمیت ثبت پتنت و رعایت مالکیت معنوی و انجام طرح های فناورانه به منظور تبدیل ایده به محصول ، مرکز توسعه فناوری سلامت دانشگاه اقدام به برگزاری کارگاهی دوروزه با عنوان آشنایی با ثبت اختراع خارجی و آموزش جستجوی پتنت با همکاری کانون پتنت ایران در روزهای 27و28 بهمن سال جاری نموده است.

جهت ثبت نام فرم ثبت نام را تکمیل نموده و به آدرس ایمیل   آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسکریپت دارید ارسال نمایید.


فرم ثبت نام

 

 

 

کارگاه" ثبت اختراع خارجی و آموزش جستجوی پتنت"

کارگاه 2 روزه "ثبت اختراع خارجی و آموزش جستجوی پتنت" به همت معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه (مرکز توسعه فناوری سلامت ، مرکز رشد فناوریهای دارویی)علوم پزشکی زنجان و با همکاری کانون پتنت ایران در روزهای 27و28بهمن سالجاری در سالن همایش های بین المللی روزبه  برگزار گردید.

در اولین روز از کارگاه که با حضور دکتر کبری رستمی زاده مدیر توسعه فناوری سلامت دانشگاه با تدریس دکتر امیر حسین برنائی (مدرس کانون پتنت ایران) رسمیت پیدا نمود. مبا حث بیان شده از تعریف راز تجاری ، ثبت اختراع، نحوه خواندن  پتنت و جستجوی پتنت به صورت تئوری تشکیل شد.که تا عصر همان روز ادامه داشت.در روز دوم کارگاه عملی  که شخص معاونت  تحقیقات و فناوری دانشگاه نیز حضور داشتند و در ابتدا از مدرس مربوطه نیز تقدیر نمودند ،در ادامه مطالب ارائه شده دیروز به صورت عملی انجام شد . درپایان کار گاه دوروزه  معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه با اهدای لوح ازدکتر برنائی تقدیر نمودند . 

صفحه اصلی


 

آشنایی با مركز رشد فناوريهاي دارويي دانشگاه علوم  پزشكي زنجان

مركز رشد فناوريهاي دارويي دانشگاه علوم  پزشكي زنجان يكي از مراكز رشد وابسته به وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشكي است كه در دوم آذر1389 مصادف با دورسوم ریاست جمهوری افتتاح و درزمينه حمايت وتجاري سازي ايده هاي برخواسته از هسته هاي فعال در زمينه فناوريهاي دارويي فعاليت مي نمايد. اين مركز در دانشگاه علوم پزشكي زنجان  پس از راه اندازي دانشكده داروسازي به جهت استفاده بهينه از امكانات ازمايشگاهي اين دانشكده و در راستاي فعال نمودن هسته هاي فن آور تأسيس گرديد.

از انجا كه علوم داروئي همانند ساير علوم سلامت در مسير رشدو توسعه پرشتاب قراردارد و بدليل جايگاه و اهميتي كه دارو در سلامت جامعه و بهبود شاخصهاي زندگي سالم دارد، حركت در مسير توسعه فناوريهاي داروئي نه يك مطلوب، كه يك ضرورت بوده است.

مركز رشد فن آوريهاي دارويي دانشگاه علوم پزشكي زنجان  مهمترين استراتژي خود را به پذيرش و استقرار واحدهائي نموده است كه در زمينة فناوري دارويي منطبق با علوم روز و نيازهاي اساسي جامعه فعاليت مي نمايند.

در حال حاضر و با امكانات موجود ، اين مركز پذيرش واحدهايي كه در زمينه هاي مختلف علوم و فناوريهاي دارويي فعاليت مي نمايند و فعاليت آنها توجيه فني و اقتصادي لازم رادارا بوده و در راستاي علوم و دانشهاي نوين است ، در اولويت قرار داده است.

در شرايط فعلي اين مركز آمادگي تحت پوشش قراردادن 6 واحد فناوري را دارا مي باشد و طي دو سال آينده متناسب با ميزان موفقيت در ارائه خدمات ( تخصصي،آزمايشگاهي،اداري، پشتيباني و...)و تقاضا براي پذيرش هسته هاي بيشتر جهت ايجاد فضا و تامين تجهيزات بيشتر ، برنامه دقيق ارائه خواهد گرديد.

مديريت اين مركز از افراد متخصص و با تجربه در زمينه تحقيقات توليد فرآورده هاي دارويي دعوت به همكاري نموده و سپس با ايجاد يك شوراي تخصصي هسته هاي متقاضي ، طرحهاي ارائه شده كارشناسي و ارزيابي خواهند شد. اين مركز اميدوار است در اولين سال فعاليت خود حداقل 5 شركت موفق در توليد فرآورده هاي دارويي را پذيرش و كمك نمايد.

 

 

  

فراخوان پذیرش واحدهای فناور

پوستر فراخوان پذیرش واحدهای فناور